Spletni posvet z zdravnikom
(NE)RESNICE O KRVNEM TLAKU
Hipertenzija, visok krvni tlak ali »visok pritisk«, kot najpogosteje rečemo, je eden od najpomembnejših dejavnikov tveganja za nastanek srčno-žilnih in ledvičnih bolezni ter najpogostejši vzrok umrljivosti na svetu.
V širši javnosti kroži o krvnem tlaku veliko mitov in govoric, za katere pogosto ne vemo, ali držijo ali ne. Kaj je res in kaj ni, boste izvedeli v pogovoru s strokovnjakinjo.
Da boste lahko pravilno skrbeli za svoje zdravje, bomo odgovorili na vprašanja, kot so:
- Ali malo zvišan krvni tlak pomeni tveganje? Koliko je preveč?
- Ali se visok krvni tlak lahko zniža brez zdravniške obravnave in zdravljenja?
- Ali lahko zvišan krvni tlak podedujemo od svojih staršev?
- Ali se vrednosti krvnega tlaka z leti spreminjajo?
Prisluhnite ekskluzivnemu spletnemu pogovoru
(NE)RESNICE O KRVNEM TLAKU
Redno spremljajte vrednosti krvnega tlaka in ob zvišanih vrednostih ukrepajte.
Aktualno
VSE NOVICEHipertenzijo lahko pravočasno odkrijemo s preventivnim pregledom
Skrb za zdravje je odgovornost vsakega posameznika. Če ste povabljeni na preventivni pregled k osebnemu zdravniku, je priporočljivo, da se odzovete, saj se tako poveča verjetnost, da bo hipertenzija pravočasno odkrita in posledično tudi zdravljena.
Hipertenzija ali le simptomi menopavze?
Sodobna ženska je vsestransko sposobna in dejavna na vseh področjih življenja. Okoli 50. leta (lahko tudi prej) pa se zgodi prelomnica – menopavza, ki povzroči številne telesne in vedenjske spremembe.
10 korakov za preprečevanje možganske kapi
Oktobra je svetovni dan možganske kapi, ki je drugi najpogostejši vzrok smrti in glavni dejavnik invalidnosti. Najpomembnejši dejavnik tveganja za nastanek možganske kapi je previsok krvni tlak (višji od 140/90 mm Hg). Zato je ključno, da ga imate pod nadzorom.